• პოლიციამ გორში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ძალადობის ფაქტებზე 2 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორი პირი: 1969 წელს დაბადებული მ.ნ. და 1996 წელს დაბადებული ტ.ნ დააკავეს.
მ.ნ.-ს ბრალი ედება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში, ხოლო ტ.ნ. დაკავებულია ძალადობის ბრალდებით.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მ.ნ.-მ მიმდინარე წლის 5 ნოემბერს, გორში, ფინანსური დავის ნიადაგზე წარმოქმნილი ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობს -1972 წელს დაბადებული რ.გ.-ს ბასრი საგნის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ მ.ნ.-სა და რ.გ.-ს შორის მომხდარი დაპირისპირებისას, შემთხვევის ადგილზე იმყოფებოდნენ ბრალდებული მ.ნ.-ის შვილი - ტ.ნ. და დაჭრილი მამაკაცის შვილი - 2001 წელს დაბადებული ს.გ., რომელსაც ტ.ნ.-მ ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
პოლიციამ მ.ნ. და ტ.ნ მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ძალადობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 117-ე და 126-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police have arrested 2 people on the facts of inflicting severe health damage on...
Police have arrested 2 people on the facts of inflicting severe health damage on purpose and violence
The officers of Gori District Division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained two persons as a result of immediate operative-investigative activities. The detainees are T.N. (DoB1996) and M.N. (DoB 1969).
M.N. is accused of inflicting severe health damage on purpose, while T.N. is charged for violence.
The investigation established that on November 5 of the current year, during a financial dispute in Gori, M.N. inflicted several body injuries with a sharp object to his acquaintance-R.G. (DoB1972). The wounded person was taken to the hospital for appropriate medical assistance. His condition of health is not life-endangering at the moment.
The investigation also established that during the confrontation between M.N. and R.G., the son of the accused M.N. - T.N. and the victim’s son – S.G. (DoB 2001) were present at the scene who was physically assaulted by T.N.
Police arrested M.N. And T.N. several hours after the incident, as a result of immediate police activities.
The facts of inflicting severe health damage on purpose and violence are being investigated under Articles117 and 126 of the Criminal Code of Georgia.